Oferta edukacyjna:
- Studia stacjonarne
- Studia niestacjonarne
- Studia blended-learningowe
- Szkoła Doktorska
- Licencjat Kanoniczny – Przygotowanie do Doktoratu
- Studia z duchowości
- Podyplomowe Teologiczno-Katechetyczne
- Studium Małżeństwa i Rodziny
- Szkoła Biblijna Collegium Joanneum
- Akademia dziennikarstwa
- Teologia dla zabieganych
- Szkoła Duszpasterzy Młodzieży
- Instytut Szkolenia Organistów
- Inne
SZKOŁA DUSZPASTERZY MŁODZIEŻY
/w Aktualności /Autor JerzyW najbliższych miesiącach rozpocznie się rekrutacja na następny rok akademicki. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły będą dostępne na naszej stronie internetowej. Liczba miejsc jest ograniczona.
Uwaga zmiana terminu!
/w Aktualności /Autor JerzyDrodzy Studenci,
egzamin ex universa theologiae w terminie wiosennym odbędzie się 15 maja 2021 roku. Szczegóły dotyczące procedury przebiegu egzaminu zostaną podane później.
Studenci, którzy chcą przystąpić do egzaminu w tym terminie proszeni są o zgłoszenie tego faktu do Sekretariatu AKW za pomocą stosownego podania najpóźniej do 4 maja. Dotychczasowe zgłoszenia pozostają aktualne.
Tezy: https://akademiakatolicka.pl/studia-niestacjonarne/ Zakładka do pobrania.
Życzymy owocnej nauki! :)
Uwaga studenci!
/w Aktualności /Autor JerzyŻyczenia Wielkanocne 2021 – Akademia Katolicka w Warszawie – ks. Rektor Krzysztof Pawlina
/w Aktualności /Autor JerzyMiłość wyprzedziła wiedzę – rozważania wielkopostne 2021 6/6 – ks. Rektor Krzysztof Pawlina
/w Aktualności /Autor Jerzy“O (nie) męskości – czyli jaki mężczyzna dziś jest potrzebny”
/w Aktualności /Autor JerzyOgłoszony przez papieża Franciszka rok świętego Józefa skłania do refleksji nad tożsamością i rolą mężczyzny. Temat ten zagościł na kolejnym spotkaniu w cyklu „Duchowość dla Warszawy”, zorganizowanym przez Akademię Katolicką w Warszawie, które odbyło się online 25 marca. Wykład zatytułowany „O (nie) męskości – czyli jaki mężczyzna jest dziś potrzebny?” wygłosili: Janusz Wardak (trener i mówca z obszaru wychowania, współtwórca Akademii Familijnej, członek Rady Rodziny) oraz Marcin Gomułka (ewangelizator, współautor projektu promującego małżeństwo sakramentalne „Początek wieczności”). Prelegenci podjęli zadany temat w trzech częściach, odnosząc się do tożsamości mężczyzny, męża i ojca. Janusz Wardak zauważył, iż w przeszłości rola mężczyzny była identyfikowana z wojownikiem i obrońcą narodu czy rodziny. W dzisiejszych czasach nie można w prosty sposób kopiować tych wzorców czy ról, ale próbować definiować na nowo, co znaczy być mężczyzną dziś. A być mężczyzną znaczy bycie odpowiedzialnym, podjęcie walki ze złem i zagrożeniami wobec najbliższych, czy zaangażowanie w sprawy społeczne. Wszystko to oznacza przekraczanie swego egoizmu, by wyjść ze swojej „strefy komfortu”. Dla Marcina Gomułki męskość to nieustanne odkrywanie własnej tożsamości, tak jak Jezus objawił swoją tożsamość podczas chrztu nad Jordanem. Bycie umiłowanym synem pozwala stawać się w pełni mężczyzną, zdolnym do oddania siebie. Mężczyzna, dzięki łasce Boga, odkrywa siebie w swojej relacji do kobiety, dzieci, najbliższych. Potrzebne jest jednak nieustanne stawianie sobie pytania: „po co żyję” – aby przezwyciężać własny egoizm i iść w kierunku służby.
Czytaj dalej
Duchowość dla Warszawy
/w Aktualności /Autor JerzyTemat ten zagości na kolejnym spotkaniu w cyklu „Duchowość dla Warszawy”, organizowanym przez Akademię Katolicką w Warszawie. Wykład zatytułowany „O (nie) męskości – czyli jaki mężczyzna jest dziś potrzebny?” wygłoszą: Janusz Wardak (trener i mówca z obszaru wychowania, współtwórca Akademii Familijnej, członek Rady Rodziny) oraz Marcin Gomułka (ewangelizator, współautor projektu promującego małżeństwo sakramentalne „Początek wieczności”).
Wykład odbędzie się on-line 25 marca (czwartek), o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy!
Między wieczernikiem a Emaus – rozważania wielkopostne 2021 5/6 – ks. Rektor Krzysztof Pawlina
/w Aktualności /Autor JerzyUWAGA
/w Aktualności /Autor JerzySzanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że 19.03.2021 sekretariat AKW będzie nieczynny.
Wybudzić sumienie – rozważania wielkopostne 2021 4/6 – ks. Rektor Krzysztof Pawlina
/w Aktualności /Autor Jerzy“Czy można być wolnym i odpowiedzialnym w świecie sztucznej inteligencji?” – Pro Tempore. Dialog Nauk
/w Aktualności /Autor JerzyList Ministra Edukacji i Nauki do uczestników debaty – “Czy można być wolnym i odpowiedzialnym w świecie sztucznej inteligencji?”
Pro Tempore. Dialog Nauk
/w Aktualności /Autor JerzySpotkanie zatytułowane: “Czy można być wolnym i odpowiedzialnym w świecie sztucznej inteligencji?” odbędzie się 11 marca o godz. 19.00 i będzie dostępne w formie online.
Na postawione w tytule pytanie odpowiedzi będzie szukało trzech naukowców: prof. PAN Piotr Lichacz – etyk, dr Andrzej Mleczko, programista i informatyk oraz o. dr Janusz Pyda OP, teolog i filozof.
Czytaj dalej