Zapraszamy na Duchowość dla Warszawy podczas Warszawskiego Festiwalu Teologicznego

Bóg poprzez misterium Paschalne Jezusa Chrystusa obdarowuje człowieka darem Ducha Świętego. Jak rozumiemy Jego tajemniczą Osobę? Co mówi o Nim Słowo Boże? Czy możemy poznać i doświadczyć Ducha Świętego, czy jest to zarezerwowane tylko dla wybranych? W jaki sposób objawia się Jego życie i działanie w Kościele?

Te i podobne pytania zostaną podjęte podczas kolejnego wykładu z cyklu „Duchowość dla Warszawy”: „Od Biblii do uwielbienia. Poznaj Ducha Świętego!”, który wygłoszą: s. dr hab. Judyta Pudełko PDDM, prof. AKW oraz ks. dr Mateusz Wyrzykowski, AKW, wykładowcy Pisma Świętego na Akademii Katolickiej w Warszawie.

Wykład odbędzie się 12 kwietnia (piątek) o godzinie 18.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, ul. Krakowskie Przedmieście 66. Po wykładzie (godz. 19.30) zapraszamy do Kościoła św. Anny (ul. Krakowskie Przedmieście 68) na modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi Wspólnota „Głos Pana”. Wstęp wolny.

Spotkania te odbędą się w ramach Warszawskiego Festiwalu Teologicznego, który Akademia Katolicka organizuje w dniach 10 – 14 kwietnia 2024.