Skip to main content
wyszukaj
Archiwum

Po Szkole Liderów Nowej Ewangelizacji 16.03.2013

By 18 marca, 2013No Comments2 min read

16 marca odbyła się na Papieskim Wydziale Teologicznym kolejna Szkoła Liderów Nowej Ewangelizacji.

Tym razem tematem była Komunikacja – jak mówić, żeby ludzie słuchali. P. dr Agnieszka Kozak w pierwszej części wykładu przedstawiła problem, jaki pojawia się podczas wzajemnego komunikowania. Zastanawialiśmy się wspólnie dlaczego czasami słyszymy coś innego niż to, co faktycznie ludzie do nas mówią i dlaczego czasami inni słyszą coś innego niż to, co do nich mówimy, mimo najszczerszych intencji. Drugim tematem, wydaje się że szczególnie ważnym w dzisiejszych czasach, była umiejętność mówienia trudnych rzeczy, takich które mogą ranić drugą osobę, jeśli w niewłaściwy sposób zostaną wypowiedziane.

Fragment nagrania z wykładu p. Agnieszki Kozak
16.03.2013

W trakcie warsztatów dołączył do grupy ks. Rektor, który zachęcał liderów do przeczytania skróconego Katechizmu Kościoła Katolickiego, aby być lepiej przygotowanym do ewangelizacji. Celowość i sedno tego typu lektury wskazał bardzo precyzyjnie jeden z kapłanów.

Zachęta do lektury Katechizmu

O godz. 15.30 rozpoczęła się Msza święta z modlitwą ewangelizacyjną, którą poprowadził Zespół Ewangelizacyjny z Wyszkowa wraz ze swoim Duszpasterzem. Podczas homilii przywołano słowa kardynała odpowiedzialnego za Nową Ewangelizację za pontyfikatu Benedykta XVI. Kardynał sugerował, że powinniśmy ewangelizować nie dlatego, że są ludzie, którzy nie uwierzyli w Chrystusa, ale podstawową motywacja ewangelizacji powinna wypływać z naszego wnętrza. Głoszenie Dobrej Nowiny powinno być naszym pragnieniem, które będziemy realizować tam, gdzie się pojawimy w większym stopniu, aniżeli realizacją skrupulatnie przygotowanego programu ewangelizacyjnego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Leave a Reply

Close Menu