Skip to main content
wyszukaj
Archiwum

Po Szkole Liderów Nowej Ewangelizacji

By 9 grudnia, 2013No Comments2 min read

Spotkanie Szkoły Liderów Nowej Ewangelizacji 7 grudnia 2013 r. rozpoczęło się wykładem Ks. Marka Kotyńskiego pt. „Podstawy teologiczno-pastoralne ewangelizacji i Nowej Ewangelizacji”. Ks. Kotyński przypominał, że ewangelizacja powinna mieć głębokie podstawy w doktrynie jak i w głoszonej treści. Zachęcał do osobistej lektury dokumentów kościelnych poruszających temat ewangelizacji: encykliki Pawła VI – Evangelii Nuntiandi oraz najnowszej adhortacji Papieża Franciszka – Evangelii Gaudium. Podczas wykładu przedstawił istotę głoszenia ewangelii zarówno przez duchownych jak i osoby świeckie. Nieocenioną rolę w dziele ewangelizacji stanowią rodziny, które podejmują chrześcijański styl życia i wychowują również do życia w wierze.

Kolejny wykład poprowadził P. Piotr Herman, dyrektor zarządu firmy telekomunikacyjnej Materna. Tematem była ewangelizacja przez media, ale również ewangelizacji i preewangelizacji z wykorzystaniem nowoczesnych metod komunikacji. Pan Piotr zachęcał zgromadzonych  do zapisania się na smsową listę i na konkretnych przykładach pokazywał jak dobrym rozwiązaniem jest stworzenie smsowej grupy dla wspólnoty, grupy pielgrzymkowej czy parafii. Na warsztatach poszczególne grupy przygotowywały różnorodne projekty ewangelizacyjne i formacyjne z wykorzystaniem nowych kanałów komunikacji.

O godz. 12 uczestnicy Szkoły Liderów Nowej Ewangelizacji wraz ze studentami Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie uczestniczyli w Eucharystii.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Leave a Reply

Close Menu