Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Akademia Katolicka w Monitorze Polskim

By 29 stycznia, 2021No Comments2 min read

Drodzy Pracownicy, Studenci i Przyjaciele naszej Akademii! Z radością informujemy, że w Monitorze Polskim ukazał się wpis o zmianie nazwy naszej uczelni. Kończą się w ten sposób wieloletnie starania o realizację tego procesu. Zmiana nazwy nie jest zabiegiem wyłącznie kosmetycznym – otwiera drogę do rozwoju uczelni, do powoływania nowych wydziałów, do uprawienia nauki na wyższym poziomie.

Starania o nadanie naszej placówce nowej nazwy trwały od kilku lat. Korespondencja z watykańską kongregacją przyniosła spodziewany efekt i w sierpniu ubiegłego roku otrzymaliśmy z Rzymu stosowne przyzwolenie. Ponieważ jesteśmy uczelnią z uprawnieniami państwowymi, należało cały proces legislacyjny poprowadzić także z zasadami prawa państwowego. Ministerstwo oraz inne instytucje zostały powiadomione o naszych zamiarach. Odebraliśmy wiele życzliwych słów i działań, które pomogły nam przejść przez całą procedurę. Obecne ogłoszenie w Monitorze Polskim jest już ostatnim, definitywnym etapem całej drogi.

Poprzednia nazwa – Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie – funkcjonowała od 1988 r. Obecnie stała się nazwą wyłącznie historyczną. Dziękujemy wszystkim, którzy przez swoją modlitwę i pomoc przyczynili się do rozwoju naszej uczelni.

Dokumenty:

Close Menu