Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Bliscy Bogu i ludziom

By 18 grudnia, 2017No Comments2 min read

Profesorowie i studenci Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie uczestniczyli 16 grudnia w Eucharystii, która poprzedziła spotkanie opłatkowe. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz Rektor Krzysztof Pawlina.

„Rodzina chrześcijańska jaką stanowimy, czeka dziś na narodzenie się Bożego Dzieciątka” mówił w homilii ks. Rektor. „Jakie umiejętności trzeba posiąść, aby umieć zatroszczyć się o Jezusa?” – pytał.

Ksiądz Pawlina wskazał czynniki, które przeszkadzają w ofiarowaniu czasu Bogu, w byciu na modlitwie. Mówił o rozproszeniach, nudzie , jak też o potrzebie wytrwałości. „Od człowieka zależy wierność na modlitwie i długość trwania na niej” – przekonywał.

Ksiądz Rektor wskazał również na stres i pośpiech, którym towarzyszy nam w codziennym życiu. „Aby uradować się Bogiem nowo narodzonym, cieszyć się czasem i Bożym Narodzeniem – trzeba zwolnić. Nie gońcie autostradą swojego życia z nadmierną szybkością, bo można przeżyć życie nie doświadczając życia”.

Pytając: Dla kogo jesteście bliscy? Kto dla Was jest bliski? Ks. Pawlina życzył zebranym „takiej przemiany serca w tę noc Bożego Narodzenia, abyście się stali bliscy Bogu i ludziom”.

Galeria
fot. Mirosław Wiśniewski

Leave a Reply

Close Menu