Bóg jest solą życia

29 stycznia 2020 roku podczas zimowego zjazdu dla studentów teologii w systemie blended-learning, ks. Rektor Krzysztof Pawlina wraz z profesorami odprawił Mszę świętą koncelebrowaną w intencji studentów i pracowników Uczelni.
Podczas homilii ks. Rektor podkreślił, że tak jak każdy człowiek ma matkę, tak każdy student ma wyjątkową matkę – Alma Mater – Uczelnię. Dlatego ważne jest, by budować z nią więzi. Na Uczelni papieskiej, gdzie wykłada się teologię, każdy ma szansę budować szczególną więź – więź wiary. I to, co łączy wszystkich zebranych, to właśnie wiara.

Nawiązując do ewangelicznej przypowieści o siewcy, zwrócił uwagę, że bardzo łatwo jest mieć ochocze, rozgrzane, radosne serce podczas słuchania wykładów, ale znacznie trudniej jest przenosić to w życie, w swoją codzienność i przynosić owoce – plony. Dlatego zachęcał, aby karmić się Słowem Bożym, Eucharystią i studiować teologię nie tylko po to, by zdobywać wiedzę o Bogu, ale by się do Niego zbliżać. „Student teologii to ktoś, kto ma żyć tym, czym żyje Bóg. Przyjeżdżacie tu z całego świata, aby nabierać smaku, aby doświadczyć, że papieska Uczelnia to kopalnia soli; przyjeżdżacie, by móc się wyprostować, odkrywać swoją godność i móc odważnie dawać świadectwo o Bogu w środowiskach, w których jesteście, w rodzinie, w pracy” – mówił ks. Pawlina.

Po Mszy świętej Rektor zaprosił wszystkich na spotkanie opłatkowe. Po odśpiewaniu kolędy i odczytaniu fragmentu Ewangelii, ks. Rektor zwrócił uwagę, że chociaż Boże Narodzenie było już ponad miesiąc temu, to warto przypominać sobie czas wieczerzy wigilijnej i na nowo wzbudzać w sobie pragnienie troski o Dzieciątko Jezus. Wraz z całą wspólnotą wykładowców życzył zebranym, by potrafili być światłem wszędzie tam, gdzie panuje mrok i smutek. Następnie wszyscy podzielili się pobłogosławionym opłatkiem i spożyli agapę.

Galeria
fot. Tomasz Kowalski