Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Ceremonia inauguracji roku akademickiego 2019/2020

By 8 października, 2019No Comments2 min read

Średniowieczny hymn Gaude Mater Polonia w wykonaniu chóru studentów Instytutu Szkolenia Organistów rozpoczął ceremonię inaugurację roku akademickiego 2019/2020 na Papieskiej Uczelni.

Pytania: „Dokąd idziemy? Co niesiemy w swoim sercu? Czy czekamy na wielkie odpowiedzi?” zadał w przemówieniu okolicznościowym Rektor Papieskiej Uczelni – ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina. Ks. Rektor wskazał na powołanie każdego profesora i teologa: „Mieć dziś odwagę być nawigatorem – wziąć odpowiedzialność za załogę, wytyczyć kierunek”. Przekonywał, że wiedza i wykształcenie nie są sztuką dla sztuki, lecz mają być służbą dla ludzi.

 

W dalszej części uroczystości ks. Pawlina przywitał gości uroczystości, po czym odbyła się immatrykulacja studentów.

Inaugurację uświetnił wykład prof. dr. hab. n. med. Łukasza Święcickiego, który kieruje Kliniką Psychiatryczną w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Wykład nosił tytuł „Zmiany cywilizacyjne a kondycja psychiczna społeczeństwa”.

Na zakończenie ceremonii, Wielki Kanclerz papieskiej uczelni, ks. kardynał Kazimierz Nycz udzielił zebranym błogosławieństwa, po czym wszyscy goście zaproszeni zostali przez ks. Rektora na kolację.

Galeria
fot. Mirosław Wiśniewski

Close Menu