„Czego jeszcze nie wiemy o Bożym Narodzeniu” – zapraszamy na wykład z cyklu ,,Duchowość dla Warszawy”

Uroczystość Narodzenia Pańskiego, to jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich, wokół którego narosły przeróżne tradycje i szczególny, rodzinny klimat. Nowy Testament nie podaje nam dokładnej daty narodzin Jezusa, a jedynie okoliczności historyczne oraz umiejscawia je w mieście Dawida – w Betlejem. Podczas przedświątecznego zabiegania warto jednak postawić sobie pytanie – czy Boże Narodzenie możemy odkryć na nowo? Zachowane starożytne tradycje, przekazy oraz pisma mogą nam dopomóc poznać więcej szczegółów święta, które upamiętnia wcielenie i narodzenie Syna Bożego i głębiej je przeżyć.

Tego możemy się dowiedzieć podczas wykładu „Czego jeszcze nie wiemy o Bożym Narodzeniu”, który wygłosi ks. prof. dr hab. Józef Naumowicz.

Wykład odbędzie się 15 grudnia (czwartek) o godzinie 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (ul. Krakowskie Przedmieście 66).

Na kontynuację cyklu „Duchowość dla Warszawy” zapraszają organizatorzy Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Wstęp wolny.