Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem?

By 1 lutego, 2019No Comments2 min read

Od 28 stycznia do 1 lutego br. trwa na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie sesja wykładowo-egzaminacyjna dla studentów teologii w formie niestacjonarnych studiów magisterskich. Obecna sesja jest drugą w bieżącym roku akademickim.

31 stycznia profesorowie oraz studenci uczestniczyli w świątecznej eucharystii oraz spotkaniu opłatkowym. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz prof. dr hab. Krzysztof Pawlina.

Nawiązując do słów ewangelii „Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, aby je postawić na świeczniku?” ks. Rektor pytał zebranych: „Po co tu studiujecie? Po co tu przyjeżdżacie?”.

Ksiądz Pawlina zachęcał zebranych studentów do lektury Pisma św. Zapewniał, że właśnie w tej Księdze znajdują się odpowiedzi na pytanie Jak żyć. „Trzeba się uczyć kim ja jestem w świetle tego Słowa, kim mam być, czego Bóg ode mnie oczekuje” –mówił.

Odnosząc się do słów Papieża Franciszka wypowiedzianych w Panamie, iż żyjemy w czasach niedecyzyjności, ks. Rektor namawiał do uczenia się życia dniem dzisiejszym. „Człowiek wiary, który wzrasta ma swoje dziś. Człowiek wiary jest człowiekiem decyzji. Człowiek bez decyzji ciągle chodzi, szuka. A Wy jesteście ludźmi, którzy mają iść, a nie szukać” – przekonywał.

Poprzez osobistą historię z wakacji zatytułowaną „Ksiądz nieoczekiwanie potrzebny” ks. Rektor zachęcał studentów do wytrwałej nauki. Zapewniał, iż może ona się przydać z zupełnie nieoczekiwanym momencie. „Studiujcie z myślą, że studiujecie dla Jezusa. Uczcie się, żeby być kompetentnym, żeby być człowiekiem wiary, żeby mieć odwagę, żeby być pobożnym, żarliwym” – namawiał.

Życzeniami „wychodzenia z cienia po to, aby „stanąć na świeczniku z pokorą” zakończył homilię ks. Pawlina.

Galeria
fot. Mirosław Wiśniewski

Close Menu