Drugi dzień międzynarodowej konferencji teologicznej

12 kwietnia był drugim dniem międzynarodowej konferencji teologicznej pt. „Teologia między Wschodem a Zachodem” na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

Uczestnicy sympozjum w trakcie czterech sesji zgłębiali bogactwo duchowego i kulturowego dziedzictwem, które niosą ze sobą dwa nurty chrześcijaństwa.

W czwartek wykłady wygłosili profesorowie: prof. Barbara Hallensleben z Uniwersytetu Fryburskiego w Szwajcarii, ks. prof. Cosmin Pricop z Uniwersytetu Bukaresztańskiego, ks. dr Taras Barśćevski z Uniwersytetu Zagrzebskiego, ks. prof. César Izquierdo Urbina z Uniwersytetu Navarry w Pampelunie jak również dr Jakub Mach z UW oraz przedstawiciele PWTW Collegium Joanneum: ks. dr Marek Dobrzeniecki, ks. dr Andrzej Persidok i ks. dr Maciej Raczyński-Rożek.

Wieczorem, w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, uczestnicy konferencji wysłuchali utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu Marii Skurjat-Silva, a dzień zakończyła uroczysta kolacja.

Dwa pierwsze dni konferencji „Teologia między Wschodem i Zachodem” dostarczyły mnóstwo okazji do rozmów, wymiany spostrzeżeń, zdobycia wiedzy.

Galeria
fot. Mirosław Wiśniewski