Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Forum Filmów Nie-Zwyczajnych

By 13 marca, 2012No Comments1 min read

W sobotę 17 marca 2012 r. o godz. 17.30 w sali kinowej PWTW przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie, FORUM FILMÓW NIE-ZWYCZAJNYCH zaprezentuje tym razem film „Inwazja Barbarzyńców” (Francja, Kanada 2003) w reż. Denysa Arcanda, 99 min. Dyskusję po projekcji poprowadzi ks. dr Marek Kotyński. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich. Wstęp 10 zł.

O FILMIE: „Upadek Cesarstwa Amerykańskiego” Denysa Arcanda z roku 1986 przedstawił nam grupę 30-letnich przyjaciół, niezwykle elokwentnych intelektualistów, których liberalne idee zaczęły tracić na znaczeniu, kiedy znudzeni zaczęli szukać ucieczki w nienasyconym seksie. Siedemnaście lat później w „Inwazji Barbarzyńców” Arcand ukazuje ponownie tych samych erudytów: błyskotliwego Remy’ego, w trudnych dla niego chwilach. Jego eks-żona Louise wzywa z Londynu ich syna Sebastiena, wziętego finansistę.
Ojciec i syn ledwo się tolerują, mimo to Sebastien na prośbę matki, porusza dla ojca niebo i ziemię. Odświeża stare znajomości i kontakty. Zwołuje wesołą bandę ludzi, których w przeszłości spotkał na swej drodze Remy: krewnych, przyjaciół, byłe kochanki.

Leave a Reply

Close Menu