Forum Filmów Nie-Zwyczajnych – „Nowicjusz”

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce oraz Akademia Katolicka w Warszawiezapraszają na kolejny pokaz pt. „Nowicjusz”, z cyklu kina dyskusyjnego „Forum Filmów Nie-Zwyczajnych”. Spotkanie filmowe tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości oraz wykładowca AKW.

Data: 15.04.2023 r. godz.: 18:00.

Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B.

Bilety:  w cenie 15/18 zł dostępne on-line na www.dobremiejsce.org, a także stacjonarnie godzinę przed wydarzeniem (KASA BILETOWA w Informacji w wejściu B).


O Filmie:

Grupa młodych mężczyzn rezygnuje z dotychczasowego życia i wstępuje do nowicjatu zakonu dominikanów

„Nowicjusz” to opowieść o poszukiwaniu życiowego celu. Jak również historia o rezygnowaniu ze ścieżki, która wydawała się do niego prowadzić. Opowieść o stylu życia zbudowanym na paradoksie.

W filmie wchodzimy w niedostępne na co dzień meandry życia klasztoru Dominikanów.

Wraz z naszymi bohaterami poprzez redukcję bodźców i przewidywalny rytm funkcjonowania, wyruszamy w mozolną podróż w głąb Zakonu i w głąb siebie. Jedną z jej części są spotkania z dojrzałymi zakonnikami, których nowicjat sprzed 35 lat został uwieczniony na unikatowych czarno-białych nagraniach. Oglądanie archiwalnych obrazów wspólnie przez starszych i młodszych zakonników pozwala nam wejść w dialog dwóch punktów widzenia – świeżości i doświadczenia. Jesteśmy zaproszeni do bogatego świata emocji: entuzjazmu, rezygnacji, tęsknoty, frustracji i spełnienia.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/34kzR39jS

Link do artykułu na stronie: https://dobremiejsce.org/nowicjusz-na-forum-filmow-nie-zwyczajnych/

Zwiastun filmu: https://youtu.be/Vu700oELGj8