Forum Filmów Nie-Zwyczajnych – „Święty Niezłomny”

7 kwietnia (sobota) 2018, g. 18:00, zapraszamy na film pt.: „Święty Niezłomny”.

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję dla chętnych po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca ksiądz dr Marek Kotyński CSsR (wykładowca PWTW).

Film pt. „ŚWIĘTY NIEZŁOMNY” opowiada historię Pedro Povedy, wytrwałego i innowacyjnego hiszpańskiego księdza, który otworzył nowe ścieżki edukacji dla dzieci oraz kobiet na początku XX wieku. Poveda otrzymał tytuł „Wychowawca i humanista” UNESCO oraz został kanonizowany w 2003 roku przez papieża Jana Pawła II. Tłem dla historii jest wojna domowa w Hiszpanii.

Film zdobył szereg nagród na festiwalach chrześcijańskich, między innymi również dla najlepszego filmu zagranicznego na Festiwalu Filmów Niepokalanów w Warszawie. Honorowym patronem filmu jest Caritas Polska.

Historia szlachetnego księdza męczennika może stać się inspirująca zarówno dla młodszych, widzów w średnim wieku, aż po seniorów. Dodatkowym atutem filmu jest fakt, iż dostępny będzie również w wersji z lektorem, co jest bez wątpienia dużym plusem, zwłaszcza dla starszej publiczności.

Bilety w cenie 15 zł już niebawem do nabycia on-line na stronie www.chrzescijanskiegranie.pl. Stacjonarnie od 25.03.18 w Dobrym Miejscu wej. B w godz. pracy sklepu „Chrześcijańskie Granie” oraz godzinę przed seansem w dniu wydarzenia.