Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Inauguracja roku dla studentów e-PWTW (e-learning)

By 17 października, 2012No Comments2 min read

We wtorek 16 października br. o godz. 12.00 w kaplicy PWTW odbyła się inauguracja roku akademickiego dla studentów, którzy kształcą się w naszej Uczelni w trybie trymestralnym (trzy zjazdy w ciągu roku) w połączeniu z e-learningiem. Mszy św., przewodniczył Rektor ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina.

– Z teologii się nie da żyć. Z Boga się nie da żyć. Można tylko Bogiem żyć. – przypominał ksiądz Rektor podczas homilii. Studia teologiczne – zaznaczył – są po to, aby Bóg był widoczny w studencie, który przez swoje życie, swoją postawą daje świadectwo o Jezusie Chrystusie. Teolog to człowiek, który ma służyć, który powinien studiować „na kolanach”.

Forma trysemestralna, chociaż funkcjonuje na naszym Wydziale dopiero od dwóch lat, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przybywa studentów, także z zagranicy. Trzy zjazdy to bardzo mało i łatwo w trakcie roku o zniechęcnie, dlatego ks. prof. Pawlina apelował: „Zachęcam Was, abyście się nie zniechęcali”.

Przed immatrykulacją studentów rozpoczynających rok pierwszy, drugi oraz trzeci nastąpiło uroczyste ślubowanie. Następnie ks. Rektor wręczył indeksy nowoprzyjętym studentom.
Po skończonej Mszy św. zostało otwarte profesjonalne studio do nagrań, które będzie służyło Papieskiemu Wydziałowi Teologicznemu. Pierwsze nagranie dotyczyło Szkoły Liderów Nowej Ewangelizacji. Kolejne nagrania będą służyły studentom e-learningowym.

Nagrany materiał wkrótce ukaże się na naszej stronie internetowej.

Posłuchaj zakończenia homilii

Leave a Reply

Close Menu