Inauguracyjny koncert nowych organów w Auli im. ks. J. Popiełuszki
Akademia Katolicka w Warszawie i Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce” mają zaszczyt zaprosić Państwa na inauguracyjny koncert nowych organów zainstalowanych w Auli im. bł. ks. J. Popiełuszki. Obędzie się on 25.01.2023 r. godz.: 17:00 w Auli im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B.
Ten wyjątkowy elektroniczny instrument zapewnia dostęp do brzmień najsłynniejszych organów z całej Europy. Podczas najbliższego koncertu, będziemy mogli przenieść się wirtualnie do Krzeszowa i posłuchać znakomitego barokowego instrumentu Michaela Englera, zbudowanego w latach 1732-37, a także do Francji, do słynnego Opactwa St. Etienne w Caen w Normandii, gdzie znajdują się romantyczne organy, wykonane w 1885 r. przez genialnego Aristide Cavaillé-Coll.
W przyszłości Instrument będzie służył studentom AKW, kształcącym się na kierunku Edukacja muzyczna z muzyką kościelną oraz adeptom Studium Muzyki Kościelnej (Instytut Szkolenia Organistów). W planach są również regularne koncerty muzyki klasycznej, które dołączą do oferty kulturalnej Dobrego Miejsca i Akademii Katolickiej.
Dodatkowym atutem organów zainstalowanych auli w Auli im. bł. ks. J. Popiełuszki, jest profesjonalnie zrealizowany system nagłośnienia przestrzennego, co w połączeniu z komfortową temperaturą i wygodnymi siedzeniami, daje niespotykane dotąd możliwości delektowania się piękną muzyką.
W programie koncertu inauguracyjnego:
1. J.S.Bach – Toccata i fuga d-moll BWV 565
2. A.Vivaldi / J.S.Bach – Koncert a-moll BWV 593
3. Ch. M. Widor – 5 Symfonia Op.42, Nr 1 – Cz. I Allegro vivace
4. G. Bélier – Toccata
Wykonawcy:
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.