KINO Z KRZYŻYKIEM – cykl filmów w kinie Praha

kino_z_krzyzykiem_600x80012. października o godz. 20.00 Kino Praha zaprasza na pierwsze filmowe spotkanie, w ramach nowego cyklu religijnego „Kino z Krzyżykiem”. Pokażemy kontrowersyjny film „Apostoł”, reż.Cheyenne Carron, a spotkanie z widzami poprowadzą teolog duchowości i filmoznawca ks. Marek Kotyński oraz dziennikarz i historyk sztuki Paweł Kęska.

„Kino z Krzyżykiem” to propozycja dla tych, którzy we współczesnym świecie poszukują Boga, kochają kino i tak jak my, chcą o nim rozmawiać. Kino jest najpełniejszą opowieścią, syntezą ludzkich talentów i twórczych możliwości. Szczera opowieść o człowieku to opowieść o Bogu, a więc czy można w kinie spotkać Boga? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas nowego cyklu filmowego „Kino z Krzyżykiem”. Tematem przewodnim będzie wskazane przez Papieża Franciszka „miłosierdzie”.

Załącznik bez tytułu 00161Film Cheyenne Carron „Apostoł” został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich Mirabile Dictu w Watykanie. Ukazuje współczesne oblicze konfliktu dwóch wielkich religii świata. Czy istnieje szansa na pełne szacunku współistnienie i porozumienie wyznawców Islamu i Chrześcijan? Akim doświadcza, jak wiele w życiu zmienia gorliwe poszukiwanie prawdy oraz jak bardzo w tym poszukiwaniu pomaga świadectwo innych ludzi. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji zakazało projekcji filmu„Apostoł” we francuskich kinach, uzasadniając swoją decyzję zagrożeniem wywołania zamieszek na tle religijnym.

Bilety już w sprzedaży!
PROGRAM „Kino z Krzyżykiem„,

Wybrane poniedziałki, godz. 20:00
Cena biletu 
(tylko!)​ – 15 zł.