Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Kościół zawsze potrzebuje reformy

By 14 maja, 2017No Comments2 min read

13 maja br. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie gościł profesorów seminariów do niego afiliowanych, studentów, kleryków i świeckich na dorocznym spotkaniu naukowym. W tym roku – w 500 lat od zapoczątkowania przez Marcina Lutra reformacji – tematem sympozjum była: „Reformacja przemyślana na nowo”.

Spotkanie rozpoczęła msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Kard. Kazimierza Nycza. Wielki Kanclerz papieskiej uczelni przywitał wszystkich przybyłych na spotkanie, wszystkich, którzy chcą służyć Kościołowi i odczytywać znaki czasu. Kardynał zwrócił uwagę, iż Kościół zawsze potrzebuje reformy, musi się reformować. Wskazał, iż potrzebne jest „przemyśliwanie”, byśmy potrafili uznać, że potrzebujemy reformy zaczynanej od siebie, od każdego z nas.

Kardynał odniósł się do tematu sympozjum również w kontekście uroczystości Matki Bożej Łaskawej oraz rocznicy objawień fatimskich. Naświetlił historię kultu Patronki Warszawy jak też wskazał na aktualność przesłania z Fatimy. Droga, którą Maryja wskazuje przez dzieci jest drogą reformy zaczynanej od siebie, od nawrócenia, od przemiany – mówił Wielki Kanclerz.

Galeria

fot. Mirosław Wiśniewski

Leave a Reply

Close Menu