MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia

„Dobre Miejsce przypomni film, który aktualnie święci triumfy w Stanach Zjednoczonych. Pokaz nieprzypadkowo zaplanowaliśmy na 8 grudnia, by zwrócić uwagę na ścisłe powiązanie kultu Bożego Miłosierdzia z Maryjną duchowością”- Mówi Piotr Szewczyk, menadżer Dobrego Miejsca.
W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia  – 8 grudnia w ramach Forum Filmów Nie-Zwyczajnych zapraszamy na wyjątkowy film o narodzinach niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia. Niezwykła opowieść o Polskiej zakonnicy, Siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez Papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Spotkanie filmowe tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości jak również wykładowca PWTW.

08.12.19 r. godz.: 16:00.
Miejsce:  Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

Bilety – w cenie 13/15 zł dostępne on-line na www.dobremiejsce.org oraz stacjonarnie godzinę przed wydarzeniem (KASA BILETOWA w recepcji w wejściu B).

Dokument fabularyzowany o Bożym Miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniający nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty, które rzucają nowe światło na prawdę o Bożym Miłosierdziu. Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na Jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić.

Analiza naukowa przeprowadzona w filmie dowodzi, że Faustyna rzeczywiście ujrzała Pana Jezusa. Okrywa też zdumiewające związki pomiędzy cudownym obrazem z Polski a Całunem Turyńskim – jedną z najświętszych relikwii chrześcijaństwa. W związku z odkryciami zespołu ekspertów współpracujących z ekipą Kondrat-Media, którzy odnaleźli nieznane listy ks. Michała Sopoćki, a penetrując zapomniane archiwa dotarli także do innych, nieznanych powszechnie dokumentów, już teraz można stwierdzić, że film „Miłość i Miłosierdzie” rzuci nowe światło na prawdę o potędze Bożego Miłosierdzia. W dużej mierze może się on przyczynić do spełnienia obietnicy Pana Jezusa, że to z Polski wyjdzie „iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście”.

8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia

Św. Siostra Faustyna, zgodnie z „Dzienniczkiem” spotykała się również z Maryją i była Jej wielką czcicielką. Aż trzykrotnie odprawiła nowennę po tysiąc Zdrowaś Maryjo przed 8 grudnia.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Przed Komunią św. ujrzałam Matkę Najświętszą w niepojętej piękności. Uśmiechając się do mnie, powiedziała: Córko moja, z polecenia Boga mam ci być w sposób wyłączny i szczególny Matką, ale pragnę, abyś i ty szczególnie była mi dzieckiem (nr 1414).

Warto się zainspirować, podjąć uczestnictwo w nowennie, by w obfitości przeżyć uroczystość, a zgodnie z wolą Maryi, szczególnie modlić się w Godzinie Łaski (między 12:00 a 13:00).