Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Nadzwyczajni szafarze Komunii św. posłani do posługi

By 19 czerwca, 2017No Comments2 min read

17 czerwca 2017 podczas uroczystej mszy św. kard. Kazimierz Nycz pobłogosławił 144 mężczyzn do pełnienia funkcji nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Mszę św. koncelebrował Rektor PWTW, ks. Krzysztof Pawlina oraz księża proboszczowie parafii, z których pochodzą posłani mężczyźni.

W homilii, ks. Kardynał podkreślił, iż trzeba mieć powołanie, aby wziąć bursę z Komunią św. i zanieść do ludzi czekających, do chorych, którym Komunii św. bardzo brakuje. Metropolita warszawski wskazał trzy równorzędne zadania posługi szafarzy nadzwyczajnych: rozdzielanie Komunii świętej, służba chorym, oraz wsparcie w wielu ważnych sprawach życia parafialnego.

Kardynał Nycz podziękował Rektorowi Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie oraz wykładowcom uczelni za przygotowanie kandydatów do posługi. Na zakończenie homilii zwrócił się do posłanych mężczyzn z prośbą o uczestnictwo w formacji permanentnej „Taka posługa nie może się odbywać bez ustawicznej formacji duchowej, religijnej, moralnej, która sprawia, że musimy zawsze dorastać do tego, do czego zostaliśmy przez Kościół wybrani”  powiedział metropolita.

Mężczyźni w roku formacyjnym 2016/2017 uczestniczyli w kursie teologicznym i liturgicznym przy Papieskim Wydziale Teologicznym Collegium Joanneum.

Galeria

fot. Mirosław Wiśniewski

Leave a Reply

Close Menu