Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

„Nauczycielka” na Forum Filmów Nie-Zwyczajnych

By 11 stycznia, 2018No Comments2 min read

Collegium Joanneum we współpracy z „Dobrym miejscem” zaprasza studentów wydziału oraz innych zainteresowanych na kolejne spotkanie filmowe chrześcijańskiego, dyskusyjnego „Forum Filmów Nie-zwyczajnych”, odbywające się w naszej Aula magna, (Warszawa, ul. Dewajtis 3)

13 stycznia (sobota) 2018, g. 18:00

Tym razem proponujemy komediodramat  „NAUCZYCIELKA”  – historię z dziejów prowincjonalnej szkoły w Czechosłowacji początku lat 80. Przybycie nowej nauczycielki do podmiejskiej szkoły w Bratysławie wywraca do góry nogami życie lokalnej społeczności. Mária Drazdechová od początku zdaje się manipulować uczniami i ich rodzicami. Po groźnym incydencie dyrektor placówki zamierza oddelegować kłopotliwą nauczycielkę, ale w tym celu rodzice muszą podpisać petycję. Jednak nauczycielka ma daleko idące koneksje w partii komunistycznej. Czy prowincjusze będą w stanie zawalczyć o to, w co wierzą?

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi wykładowca PWTW, teolog duchowości i filmoznawca, ojciec dr Marek Kotyński CSsR.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia on-line na stronie sklepu www.chrzescijanskiegranie.pl  lub osobiście w sklepie Dobrego Miejsca (wej. B) w godzinach otwarcia lub na godzinę przed seansem. ZAPRASZAMY!

Leave a Reply

Close Menu