Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Nowe Warszawskie Studia Teologiczne

By 16 maja, 2015No Comments2 min read

DSC_0865Sztandarowe czasopismo naukowe Papieskiego Wydziału Teologicznego- „Warszawskie Studia Teologiczne” – zmieniło swoją formułę. Wydawany nieprzerwanie od 1982 r. periodyk, ukazujący się dotychczas dwa razy w roku, stanie się odtąd kwartalnikiem. Czasopismo udostępniające swe łamy czołowym polskim teologom, zarówno z PWTW jak i innych uczelni, nadal będzie publikować artykuły z zakresu filozoficznych podstaw teologii. Każdy z tegorocznych numerów poświęcony będzie innemu zagadnieniu. Bieżący numer koncentruje się wokół tematów biblijnych, następny zostanie poświęcony teologom.

– „Warszawskie Studia Teologiczne” są naukową platformą, dzięki której specjaliści z zakresu teologii mogą dzielić się swoją wiedzą i rozwijać tę ważną dziedzinę nauki. Nie możemy zapominać, że teologia ma służyć duszpasterstwu. Dlatego drugą misją tego periodyku jest dawanie kapłanom inspiracji, nie tylko do rozwoju naukowego, ale przede wszystkim do posługi ludziom. Zachęcam więc wszystkich księży do częstego sięgania po nasz kwartalnik – mówi rektor PWTW ks. prof. Krzysztof Pawlina.

Wszyscy, którzy chcieliby zaprenumerować Warszawskie Studia Teologiczne, mogą to zrobić wysyłając maila na adres: wst@akademiakatolicka.pl

Leave a Reply

Close Menu