Parafie zyskały nowych doradców

8 czerwca 2019 r., absolwenci  Studium Animacji Małżeńskiej oraz Studium Małżeństwa i Rodziny na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie odebrali dyplomy ukończenia nauki.

Wręczenie dyplomów poprzedziła msza św. którą koncelebrowali: ks. Janusz Stańczuk, o. Marek Kotyński, ks. Marcin Szczerbiński i ks. Paweł Walkiewicz. Eucharystii przewodniczył ks. Rektor Krzysztof Pawlina.

Ksiądz Pawlina mówił w homilii o zmęczeniu, o trudzie, który nam towarzyszy, a z którego – mocą Jezusa – może zrodzić się piękno. „Zmęczenie, trud, niezrozumienie jest częścią Waszych studiów” mówił. I namawiał do złożenia zmęczonego serca na ołtarzu, aby Bóg je odnowił. „Przechodząc przez ciemną doliną jest światło, a jego lampą jest Baranek”- tłumaczył zebranym.

Ksiądz Rektor przywołał postać Matki Teresy z Kalkuty, która przez wiele lat miała poczucie, że idzie ciemną doliną. Matka Teresa ślubowała Jezusowi, że zrobi wszystko co On zechce – i te śluby odnawiała każdego dnia.

Życie kardynała Wyszyńskiego również nie było usłane różami. Napisał o swoim życiu, iż było ono „Wielkim Piątkiem”. Jednakże – jak mówił ks. Rektor – Prymas Tysiąclecia nigdy się nie skarżył i zawsze miał życzliwe słowo dla każdego.

Ks. Krzysztof Pawlina namawiał studentów do wyboru Jezusa, Matki Bożej lub też świętego, który będzie dla nich światłem w ciemnej dolinie. „Studiujecie tutaj, aby być światłem i pomocą dla innych. Waszym zadaniem jest być znakiem Jezusa” – przekonywał ks. Rektor.

Po mszy św., dyplomy z rąk ks. Rektora Pawliny odebrali absolwenci Studium Animacji Małżeńskiej oraz Studium Małżeństwa i Rodziny. Wkrótce ruszy rekrutacja studentów na te (i inne) kierunki na nowy rok akademicki.

Galeria
fot. Mirosław Wiśniewski