Pierwsi absolwenci Szkoły Duszpasterzy Młodzieży

Jak rozmawiać dzisiaj z młodym człowiekiem? Jak rozpoznać jego troski, jak prowadzić grupę, jak opowiedzieć o Jezusie? Wiele takich pytań padało w ciągu ostatnich miesięcy na zajęciach Szkoły Duszpasterzy Młodzieży. Dnia 21 września odbyło się uroczysta Msza święta, kończąca pierwszy etap nauki.  Ksiądz rektor Krzysztof Pawlina podkreślił w homilii fakt, że nie przypadkiem zakończenie Szkoły przypada w święto św. Mateusza Ewangelisty. Dokonania pierwszych apostołów nadal są nieustanną inspiracją dla współczesnych głosicieli Ewangelii. Życzył wszystkim duszpasterzom mądrości, pokory i odwagi w spotkaniu z młodymi ludźmi.

Absolwenci – kapłani i siostry zakonne – otrzymali dyplomy potwierdzające ich udział w spotkaniach, których tematem były: komunikacja interpersonalna, zadania i osobowość lidera grupy, sztuka rozwiązywania konfliktów, formy obecności w mediach społecznościowych, psychoprofilaktyka dzieci i młodzieży, warsztaty homiletyczne, metody pracy duszpasterskiej itp. Spotkanie finałowe zakończyło się braterską agapą.

Szkoła Duszpasterzy Młodzieży zainaugurowała swoją działalność we wrześniu ubiegłego roku. Absolwentami są  kapłani i siostry zakonne z całej Polski, z różnych diecezji i zgromadzeń. Łączy ich pasja pracy z młodzieżą i chęć nieustannego zgłębiania swoich kompetencji. Większość z nich zadeklarowała udział w drugim roku zajęć prowadzonych na naszej uczelni. Specjalnie dla tych duszpasterzy ułożony został autorski program, obejmujący sugestie i oczekiwania uczestników grupy.

Gratulujemy wszystkim osobom, które ukończyły pierwszy rok nauki. Zapraszamy wszystkich chętnych do studiowania razem z nami. Szczegóły na stronie internetowej naszej uczelni.

Galeria