Pierwsi absolwenci Teologii dla Zabieganych

„Jeżeli chcemy Boga więcej kochać, musimy Go lepiej poznać” – tymi słowami ks. Rektor Krzysztof Pawlina rozpoczął Eucharystię kończącą dwuletnie studium Teologii dla Zabieganych. W ciągu ostatnich czterech semestrów ponad sześćdziesiąt osób słuchało wykładów z teologii biblijnej, dogmatycznej, fundamentalnej i moralnej. Uczestnicy kursu mieli okazję spotkać się z wieloma wybitnymi współczesnymi teologami i zadać im pytania, które być może od lat nurtowały serca.

Kurs Teologii dla Zabieganych powstał dwa lata temu. Jest adresowany do wszystkich osób, bez względu na wykształcenie, wiek, miejsce zamieszkania. Odpowiada na najbardziej egzystencjalne pytania związane z wiarą i współczesnym Kościołem. „Podjąłem w życiu wiele decyzji, jak każdy człowiek – stwierdził jeden z absolwentów na tym ostatnim spotkaniu – ale decyzja o uczęszczaniu na te wykłady teologiczne była jedną z najlepszych decyzji w moim życiu”. Inna z absolwentek kursu dodała: „Jesteśmy w różnym wieku, wykonujemy różne zawody, różny jest także stopień naszej wiedzy teologicznej, ale każdy skorzystał z różnorodności głoszonych wykładów, każdy znalazł coś dla siebie. Bardzo serdecznie dziękujemy Księże Rektorze za pomysł zorganizowania kursu Teologii dla Zabieganych”.

Wkrótce rozpoczyna się kolejna edycja tego studium. W sekretariacie uczelni cały czas można pobrać dokumenty rekrutacyjne. Serdecznie zapraszamy na pierwsze zajęcia, które odbędą się 17 października o godz. 9.30 w budynku uczelni przy ul. Dewajtis 3 na Bielanach. Szczegóły na stronie:
https://www.akademiakatolicka.pl/studium-teologia-dla-zabieganych/

Galeria
fot. Mirosław Wiśniewski