Rekolekcje dla studentów PWTW – miłość

Zapraszamy do wysłuchania kolejnej części rekolekcji pt. Miejsca, które bolą.

Aby nauczyć się miłości, należy poznać jej choroby, odróżnić zdrowe odruchy od pierwszych symptomów spowszednienia miłości, pośpiechu w obdarzania miłością czy zachłanności. Zapraszamy do obejrzenia w całości czwartej nauki rekolekcyjnej.

Choroby współczesnej miłości

Ks. Rektor Krzysztof Pawlina na początku zauważył że w obecnych czasach słowo „miłość” wypowiadane jest zbyt łatwo. Zasadniczym problemem stojącym na przeszkodzie w obdarzaniu innych miłością, jest znudzenie miłości i poszukiwanie ułudy miłości. Człowiek tęskni za tym czego nie zna, szuka miłości tam, gdzie się jej znaleźć nie da.

Drugą chorobą – kontynuował ks. Rektor – jest pośpiech. Dzisiejsza miłość się spieszy. Nie dajemy sobie czasu, żeby się nauczyć szacunku do siebie. Chora jest miłość, której brakuje szacunku zrodzonego z dystansu.

Kolejną chorobą miłości jest chęć zawłaszczania drugiej osoby. Nikt nie daje życia od siebie, ale przekazuje otrzymany dar. Dlatego nie możemy traktować potomstwa jako naszą własność, kogoś kto musi spełniać nasze oczekiwania.Posłuchaj wszystkich nagrań »