Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Tu rozwija się skrzydła! Trwa nabór do siódmej edycji Akademii Dziennikarstwa 2022/2023, organizowanej przez Stację7 i Akademię Katolicką w Warszawie

By 31 sierpnia, 2022No Comments2 min read

Do 30 września br. można zapisać się na dwusemestralny kurs, umożliwiający wyszlifowanie całego spektrum medialnych umiejętności. Zaproszone są twórcze osoby, świeckie i duchowne, niezależnie od doświadczenia zawodowego i wieku. Tematyka obejmuje szeroki wachlarz zagadnień dotyczących warsztatu dziennikarza, dotyka także wątków związanych z wiarą. Dotąd z oferty szkoleniowej skorzystało już ponad 500 osób.

– W programie Akademii Dziennikarstwa kładziemy nacisk na aspekt praktyczny zajęć, dając uczestnikom szansę na sprawdzenie się pod okiem doświadczonych wykładowców: proponujemy sztukę pisania, występ przed kamerą, samodzielny montaż wideo, szkolenie z fotografowania i obróbki graficznej zdjęć. Uczymy zakładać własną stronę internetową i sprawnie prowadzić profile w mediach społecznościowych. Przewaga warsztatów nad wykładami to nasz wyróżnik, bardzo doceniany przez uczestników – wyjaśnia Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7. Założenie bloga, prowadzenie ciekawego kanału na youtube, napisanie i wydanie własnej książki, opanowanie tremy przed występami publicznymi, pokochanie speechu, nauczenie się kultury debatowania czy wreszcie po prostu poznanie tajników dziennikarstwa od osób, które mają za sobą wiele lat pracy w telewizji, radiu, prasie i internecie – to tylko niektóre powody, mogące zachęcić do uczestnictwa w zajęciach Akademii Dziennikarstwa.

Do prowadzenia zajęć organizatorzy zapraszają topowych polskich dziennikarzy. Wśród wykładowców są m.in: Małgorzata Świtała, Monika Przybysz, Aneta Liberacka, Krzysztof Ziemiec, Alina Petrowa-Wasilewicz, Agata Puścikowska, Tomasz Rożek, Paweł Płuska, Przemysław Goławski, Małgorzata Ziętkiewicz, Weronika Kostrzewa, s. Judyta Pudełko PDDM, ks. Krzysztof Pawlina, ks. Marek Dobrzeniecki, ks. Przemysław Ćwiek, o. Marek Kotyński. Kierownikiem studium jest ks. dr Przemysław Śliwiński.

Pierwsze spotkanie planowane jest na 15 października br. Zajęcia obejmują dziesięć zjazdów, które będą się odbywać stacjonarnie do maja 2023 r., w Warszawie, przy ul. Miodowej 17/19.

Chęć udziału można zgłosić za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie Akademii Dziennikarstwa http://akademia.stacja7.pl/.

 

 

Close Menu