Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Wyróżnienie dla pracującego na naszej uczelni ks. prof. dr hab. Józefa Naumowicza

By 29 maja, 2020No Comments2 min read

Serdecznie gratulujemy ks. prof. Józefowi Naumowiczowi uhonorowania przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej”.

Wykładajacy na naszej uczelni patrolog, w swoich badaniach zajmuje się głównie historią wczesnego chrześcijaństwa, późnego antyku, a także Bizancjum i starożytnej Armenii.

W Jego wielkim dorobku naukowym, w którym znajduja sie także publikacje w Warszawskich Studiach Teologicznych, w ostatnich latach szczególny uznanie uzyskały takie publikacje książkowe jak: “Geneza chrześcijańskiej rachuby lat” (Warszawa 2000), “Prawdziwe początki Bożego Narodzenia” (Warszawa 2014), “Historia świątecznej choinki” (Kraków 2016), “Filokalia – teksty o modlitwie Jezusowej” (Kraków 2014).

Ks. Profesor był wybieranych do wielu gremiów naukowych (Komisja Bizantynologiczna PAN, Komitet Nauk o Kulturze Antycznej PAN; Komitet Nauk Historycznych PAN, Komisja Patrologów Polskich).

Kieruje także seriami przekładów z języków starożytnych (Biblioteka Ojców Kościoła, Biblioteka Bizantyńska).

Wyrażając wdziecznosc za wieloletnią pracę na naszej uczelni, życzymy Ks. Profesorowi dalszych osiagnięć na płaszcznie naukowej i duszpasterskiej.

KAI

Close Menu