Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Rozpoczynamy nową edycję ,,Duchowości dla Warszawy”. Pierwszy temat: „Czy mogę poczuć Boga? O doświadczeniu mistycznym i charyzmatycznym?”. Serdecznie zapraszamy.

By 19 października, 202318 marca, 2024No Comments1 min read

Próbujemy poznać Boga naszym umysłem. Zgłębiamy Pismo Święte, przyswajamy prawdy, które pozostawili nam mistrzowie teologii i święci. Czy jednak życie wiary, życie z Bogiem ma poprzestać na przyjęciu doktryny i trosce o nienaganność moralną? Człowiek w swojej konstrukcji cielesno-duchowej tęskni do relacji, do bliskości, do więzi. Czy jest to możliwe, aby przeżywać z Bogiem egzystencjalną bliskość? Czy jest to dostępne dla każdego, czy jedynie dla wąskiego grona mistyków? Co jest konieczne, aby żyć doświadczeniem Boga?

Te i podobne kwestie zostaną podjęte podczas wykładu „Czy mogę poczuć Boga? O doświadczeniu mistycznym i charyzmatycznym?”, który wygłosi o. dr hab. Tomasz Gałuszka OP (prof. UPJPII).

Wykład odbędzie się 26 października (czwartek) o godzinie 19.00 w auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (ul. Krakowskie Przedmieście 66).

Na kontynuację cyklu „Duchowość dla Warszawy” zapraszają organizatorzy Akademia Katolicka w Warszawie we współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi. Wstęp wolny.

Close Menu