Ruszają nowe projekty na PWTW

DSC_1317Prawie setka słuchaczy uczestniczyła 10 października w rozpoczęciu nowego cyklu wykładów na Papieskim Wydziale Teologicznym. W tę sobotę ruszyły zajęcia kolejnej edycji Szkoły Liderów Wolontariatu Światowych Dni Młodzieży oraz zupełnie nowy projekt: Podyplomowe Studia Etyki dla Nauczycieli.

– Przez te zajęcia nauczyciele katechezy zyskają możliwość zdobycia jakby drugiego zawodu. To bardzo ważne, aby zajęcia z etyki były prowadzone przez osoby kompetentne, o szerokich horyzontach.  A czy może być osoba bardziej kompetentna, niż ktoś, kto ukończył studia zarówno z etyki jak i teologii? – zaznaczył rektor PWTW ks. prof. Krzysztof Pawlina.

Swoimi wrażeniami dzielili się także młodzi uczestnicy Szkoły Liderów Wolontariatu. Zofia Kwiatkowska z Konstancina przyjechała na PWTW aby nauczyć się, jak zorganizować grupę, która w lipcu 2016 r. mogłaby animować prace w parafii podczas tygodnia poprzedzającego Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

– Chcę także dowiedzieć się ja najwięcej o tym, jak tworzyć parafialną wspólnotę i być motorem życia parafialnego także po zakończeniu ŚDM. Myślę, że zajęcia na PWTW mogą mi w tym pomóc – dodaje. Podobny cel przyświecał także Mateuszowi Godlewskiemu i Andrzejowi Kosadce z Warszawy, którzy przez najbliższy rok będą uczyć się, jak być katolickim liderem na co dzień.

Pierwsze wykłady poprowadzili ks. dr hab. Robert Skrzypczak i ks. Paweł Ćwiek.