Spotkanie Formacji Permanentnej Księży – 8-9 kwietnia 2016 r.

Formacja księży - 8-9.04.2016 -16Ponad osiemdziesięciu kapłanów od 2 do 10 roku kapłaństwa uczestniczyło w dniach 8 i 9 kwietnia w spotkaniu formacji permanentnej księży. Tematem kwietniowego spotkania w Roku Miłosierdzia był: „Sakrament pokuty i pojednania”. Zagadnienia związane z tym sakramentem przybliżył zebranym o. dr Piotr Jordan-Śliwiński OFMCap, doktor filozofii, Dyrektor Szkoły dla Spowiedników.

W piątkowej konferencji o. Jordan-Śliwiński dzieląc się wieloletnim doświadczeniem omówił praktyczne aspekty związane z przygotowaniem sakramentu pokuty i pojednania w duszpasterstwie parafialnym.

Pierwszy dzień formacji zakończyło słowo ks. biskupa Michała Janochy oraz wspólna modlitwa. W słowie do zebranych ks. biskup odniósł się do tematu spotkania przywołując przykłady ze świata filmu oraz literatury.

Drugiego dnia poruszony został temat problemów i błędów w praktyce spowiedniczej takich jak: spowiedź furtkowa, rozgrzeszanie krzyżowe jak również nakładanie nieadekwatnej pokuty. Po omówieniu omyłek, O. Jordan-Śliwiński skupił się na wsparciu zebranych księży w zrozumieniu oraz pomocy penitentom dotkniętym przez omówione błędy spowiednicze.

W trakcie spotkania zapewniono czas na pytania młodych kapłanów, rozmowy i dyskusje.

Galeria

Zdjęcia: p. Mirosław Wiśniewaki