Spotkanie opłatkowe studentów E-learningu

24 stycznia na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie odbyło się spotkanie opłatkowe dla studentów teologii w formie niestacjonarnych studiów magisterskich. Rektor uczelni, ksiądz prof. dr hab.Krzysztof Pawlina złożył studentom życzenia w trzech częściach.

Po pierwsze, ksiądz Rektor nawiązał do słów Matki Teresy z Kalkuty, która mówiła, że zawsze kiedy podajesz pomocną dłoń drugiemu człowiekowi, kiedy uśmiechasz się do smutnego człowieka, zawsze wówczas dzieje się Boże Narodzenie. „Uczcie się, aby Boże Narodzenie działo się po Bożym Narodzeniu codziennie” – mówił.

Po drugie, ks. Pawlina życzył studentom, aby nie poprzestali na łączach elektronicznych, ale też dbali o dobre połączenie z Niebem.

W trzecich życzeniach, ks. Rektor zwrócił się do studentów, aby każdy tydzień nauki na uczelni, doświadczenie wiary profesorów i doświadczenie miłości od Boga sprawiły, by nie wracali do życia, które było przed przyjazdem. „Życzę, byście te przyjazdy traktowali jako szukanie Boga, szukanie mądrości, szukanie światła i abyście się nie zniechęcili. (…) Byście mogli promieniować Bogiem”.

Po życzeniach, profesorowie i studenci podzielili się opłatkiem. Spotkanie zakończył wspólny obiad.

Studenci niestacjonarnych studiach magisterskich, biorą udział w trzech pięciodniowych sesjach wykładowo-egzaminacyjnych w ciągu roku. Materiały do nauki udostępniane są za pośrednictwem Internetu. Wśród studentów są m.in. osoby na co dzień mieszkające w Anglii, Niemczech, Australii, Belgii i na Białorusi.

Galeria
fot. Mirosław Wiśniewski