Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Spotkanie wigilijne profesorów i pracowników

By 21 grudnia, 2018No Comments2 min read

21 grudnia profesorowie i pracownicy Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym. Tradycyjnie, spotkanie rozpoczęło wspólne śpiewanie kolędy oraz rozważanie słów Ewangelii o narodzinach Jezusa Chrystusa.

„Narodzenie Chrystusa zbiera nas, abyśmy tę pamiątkę czcili i uobecniali, także w konkretnej rzeczywistości, jaką jest nasza uczelnia – Papieski Wydział Teologiczny” – powiedział do zebranych, ks. Rektor Krzysztof Pawlina. Podziękował profesorom i wszystkim pracownikom za ich dar serca, dar wiary i dar serdeczności. Tworzą one klimat wiary, który wyróżnia papieską uczelnię wśród uczelni warszawskich. „Dziękuję, że pozwalacie Bogu w sobie działać i potraficie podejmować wyzwania” mówił do zebranych ks. Rektor dziękując przy tym za tworzenie klimatu, w którym rodzi się Chrystus.

W imieniu profesorów i pracowników głos zabrał ksiądz Stanisław Kur. Ksiądz infułat porównał zespół ks. Rektora do rodziny oraz złożył życzenia aby nad kłopotami i trudnościami, które są i będą w każdej rodzinie, górowała radość Bożego Narodzenia.

Następnie przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem. Spotkanie zakończył świąteczny obiad oraz upominki.

Galeria
fot. Mirosław Wiśniewski

Close Menu