Sukces pierwszej edycji Akademii Dziennikarstwa

20 maja 2017 roku studenci Akademii Dziennikarstwa po raz ostatni zasiedli w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Tego dnia przyszedł czas na podsumowanie nauki oraz na ceremonię wręczenia świadectw.
Na wstępie, z prośbą o dobry pożytek z pozyskanej wiedzy i umiejętności, uczestnicy Akademii wzięli udział w uroczystej mszy świętej koncelebrowanej, pod przewodnictwem ks. biskupa Rafała Markowskiego.
Następnie, studenci w wybranej przez siebie formie dokonali prezentacji nabytej wiedzy i doświadczeń. Prezentacje oceniało jury w składzie: Alina Petrowa-Wasilewicz, Aneta Liberacka oraz ks. Przemysław Śliwiński.
Po części egzaminacyjnej uczestnicy Akademii zostali zaproszeni na tort, którym częstował Rektor papieskiej uczelni, ks. Krzysztof Pawlina.
W dalszej części, ks. Pawlina wręczył absolwentom świadectwa ukończenia kursu, a z rąk p. Anety Liberackiej studenci Akademii otrzymali upominki od portalu Stacja7.pl.

W pierwszej edycji Akademii uczestniczyło ponad 70 słuchaczy z całej Polski: w tym m.in. z Krakowa, Gdańska, Podhala,  a nawet zza granicy – jedna z uczestniczek przyjeżdżała na zajęcia z Niemiec.  Studenci wzięli udział w wykładach oraz zajęciach praktycznych. Seminaria i warsztaty prowadzili eksperci ze świata mediów, a wśród nich: Alina Petrowa-Wasilewicz, Krzysztof Skórzyński, Filip Modrzejewski, o. Marek Kotyński, Dominik Kołodziej, Mateusz Ochman, Marcin Jończyk, ks. Robert Skrzypczak, Tomasz Rożek, Agata Puścikowska i Jakub Szymczuk.

W związku z dużym zainteresowaniem nowym kierunkiem studiów, w przyszłym roku akademickim planowana jest druga edycja Akademii. W odpowiedzi na prośby studentów, w przygotowaniu są również zajęcia dla tegorocznych absolwentów na poziomie zaawansowanym.

Galeria

fot. Mirosław Wiśniewski