Uroczystość nadania tytułów doktora i magistra na Papieskim Wydziale Teologicznym

29 maja o godz. 17.30 w Kościele Seminaryjnym na Starym Mieście rozpoczęła się uroczystość nadania tytułów doktora i magistra teologii.  Jego Magnificencja Rektor Ks. Prof. Krzysztof Pawlina we wprowadzeniu podkreślił ważność zarówno samej uroczystości jak i później sprawowanej Eucharystii, podczas której profesorowie i studenci stają ramię w ramię, by sprawować Najświętszą Ofiarę. Jest to szczególnie wymowny znak ukazujący równość wobec Boga.

Ks. Krzysztof Pawlina gratulował doktorom obrony pracy naukowej, dziękował za to, że są ludźmi Kościoła i chcą podążać jego drogą, a także posługiwać wspólnocie. Każdy z doktorów otrzymał dyplom, biret i sygnet.

Następnie wyczytywani byli księża, którzy uzyskali tytuł magistra. Po wręczeniu przez Ks. Rektora Krzysztofa Pawlinę dyplomu, dziękowali oni swoim promotorom, którzy prowadzili ich podczas pisania pracy naukowej. Otrzymali również zaproszenie na studia licencjackie i doktoranckie.

W końcowym przesłaniu Ks. Rektor przypomniał o wczesnochrześcijańskim określeniu wspólnoty uczniów Chrystusa jako „ludzi drogi”. Ludzie drogi charakteryzują się tym, że ich wędrowanie odbywa się na dwóch płaszczyznach: duchowej i intelektualnej. Wiara jest sztuką obcowania z tajemnicą i tej sztuki będziecie uczyć się sami – zapowiadał Ks. Krzysztof Pawlina.

Zdjęcia z uroczystości

Prace doktorskie obronili i otrzymali tytuł doktora:

  • P. dr Edward Józef BORODIJUK
  • O. dr Jacek Tomasz GRANATOWSKI SJ
  • Ks. dr Marek Stanisław SZLANTA