Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Zakończenie kursów biblijnych i językowych

By 26 maja, 2014No Comments2 min read

Mszą świętą połączoną z uroczystym rozdaniem dyplomów w kościele św. Kazimierza Sióstr Benedyktynek Sakramentek na Nowym Mieście zakończył się 26 maja cykl wykładów organizowany przez Papieski Wydział Teologiczny sekcję św. Jana Chrzciciela.

Spotkania, które miały charakter otwarty, prowadzili bibliści, wykładowcy PWTW i UKSW. Jak podkreślił jeden z organizatorów, ks. dr Andrzej Tulej, kursy dynamicznie się rozwijają. W tym roku na chcących pogłębić swoją wiedzę czekało sześć kursów, w tym trzy poruszające tematykę biblijną i trzy językowe.  Ich celem był nie tylko przekaz wiedzy, lecz także pogłębienie duchowości.

W homilii ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor PWTW, zauważył, że współczesny człowiek w trudnych chwilach swojego życia zbyt rzadko odwołuje się do Ducha Świętego, który przez samego Jezusa nazwany został Pocieszycielem. Według kaznodziei ludzie wolą pocieszać się na własną rękę, za pomocą środków odurzających lub popadają w depresję. „Zamiast się złościć czy topić smutki w alkoholu, klękajmy! Życzę wam, abyście u Boga znajdowali radość” – zaapelował Ksiądz Rektor.

Spotkanie zakończyło rozdanie dyplomów ukończenia kursu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Wręczenie dyplomów zakończenia kursów

Leave a Reply

Close Menu