Zakończenie roku akademickiego w Studium Formacyjnym

8 czerwca, Siostry Uczennice Boskiego Mistrza odebrały dyplomy ukończenia Studium Formacyjnego. Wydarzenie miało miejsce w Domu Sióstr przy ul. Żytniej 11.
Uroczystość rozpoczęła msza św., którą odprawił i homilię wygłosił rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina.
W homilii, ks. Rektor mówił o bezdomności duchowej. “Jeśli nie mieszkasz w niczyim sercu – jesteś bezdomny. (…) Zamieszkaj w sercu Chrystusa.” – zachęcał ks. Pawlina. Przekonywał aby nie bać się miłości. Aby w tym trudnym, współczesnym świecie, gdy dusza nie nadąża za człowiekiem  nie wstydzić się zatrzymać i na nią poczekać.

Idąca ulicą siostra powinna emanować radością – mówił ks. Pawlina. Duchową radość sióstr porównał do reklamowego plakatu. Pytał po co drukować plakaty skoro sami możemy być żywym plakatem, który promuje radosny stan duchowy. “Uśmiechajmy się i bądźmy radośni” –  namawiał ks. Rektor.
Po mszy świętej nastąpiło wręczenie dyplomów ukończenia Studium Formacyjnego, które z rąk ks. Pawliny odebrało 6 sióstr.
Studium Formacyjne funkcjonuje przy Konsulcie Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich. Zajęcia trwają od roku do 3 lat, a uczestniczą w nich postulantki, nowicjuszki, juniorystki oraz młode siostry zakonne. Zajęcia w Studium można podjąć każdego roku.