Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Zakończenie roku akademickiego w Studium Formacyjnym

By 10 czerwca, 2017No Comments2 min read
9 czerwca, w Domu Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza przy ul. Żytniej 11 w Warszawie, zakończył się kolejny rok Studium Formacyjnego dla sióstr zakonnych.
Uroczystą mszę św. odprawił i homilię wygłosił rektor PWTW prof. dr hab. Krzysztof Pawlina. „Jesteśmy powołani, by być Kościołem, by budować świątynię swoim życiem” przypomniał w homilii ks. Rektor. W słowach skierowanych do zebranych mówił o współczesnych wyzwaniach, przed którymi stoją osoby zakonne, o trudach w zachowaniu wierności ślubom i przeszkodach w podążaniu za pragnieniem świętości.
Po mszy św., formatorka życia zakonnego, s. Aleksandra Huf SSpS zaprosiła wszystkich do Auli, gdzie dyplomy ukończenia Studium Formacyjnego odebrało 7 sióstr. W uroczystościach uczestniczyła s. Benigna Kania, Przełożona Prowincjalna Urszulanek Unii Rzymskiej i wiceprzewodnicząca konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich.
Studium Formacyjne funkcjonuje przy Konsulcie Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich. W zajęciach, które trwają do roku do 3 lat udział biorą postulantki, nowicjuszki, juniorystki i młode siostry zakonne. Zajęcia w Studium można podjąć każdego roku.
fot. Mirosław Wiśniewski

Leave a Reply

Close Menu