Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Zakończenie roku dla studentów Studium Duchowości i Instytutu Szkolenia Organistów

By 20 czerwca, 2013No Comments2 min read

19 czerwca o godz. 16.00 uroczystą Mszą Św. celebrowaną przez ks. prof. Krzysztofa Pawlinę zakończył się rok akademicki dla Instytutu Szkolenia Organistów. Mszę koncelebrowali ks. prof. dr hab. Andrzej Filaber, kierownik Instytutu, a także ks. dr Grzegorz Ostrowski, kierownik Studium Duchowości.

Podczas homilii ks. Rektor przypomniał, że posługa organisty nie jest rzemiosłem, ale służbą Bogu. Dlatego organista powinien dbać nie tylko o rozwój swoich umiejętności, chociaż to jest również bardzo istotne, ale przede wszystkim powinien zadbać o relację z Bogiem.

Organista w grzechu ciężkim, który gra na Mszy, jest momentalnie rozpoznawalny. Dlatego bardzo ważne jest, aby tak jak kapłan przystępuje do ołtarza w łasce uświęcającej, tak i organista powinien korzystać z sakramentu pokuty, kiedy popełni ciężki grzech.

Ksiądz Rektor na koniec przekazał cenną radę dla tych, którzy w swojej codziennej pracy mogą poczuć się zniechęceni. Tak samo jak kapłani na ołtarzu składają ofiarę za konkretną osobę, tak samo organiści podejmując posługę mogą składać ją za ludzi ze swojego środowiska.

Po Mszy św. nastąpiło wręczenie dyplomów oraz koncert.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Leave a Reply

Close Menu