Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Zakończenie Szkoły Liderów Nowej Ewangelizacji i Laboratorium Nowej Ewangelizacji

By 1 czerwca, 2014No Comments2 min read

Mszą świętą pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza zakończyła się 31 maja tegoroczna edycja Szkoły Liderów Nowej Ewangelizacji, Laboratorium Nowej Ewangelizacji i niestacjonarnych studiów magisterskich.

W tym roku akademickim w wykładach uczestniczyło 90 osób. Dyplomy ukończenia studium z rąk rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego ks. prof. Krzysztofa Pawliny, otrzymało 70 osób. Wśród nich byli zarówno kapłani i osoby konsekrowane jak i świeccy. Celem Szkoły Liderów i Laboratorium Nowej Ewangelizacji jest formowanie katolickich elit, które we współpracy z proboszczem będą tworzyć w parafiach grupy ewangelizacyjne.

W homilii kard. Nycz zaznaczył, że praca osób kończących dziś studium będzie służyła konkretnym Kościołom partykularnym, dlatego jest wspólnocie wierzących w Chrystusa szczególnie potrzebna. Przypomniał, że papież Franciszek wciąż podkreśla, jak ważna dla Kościoła jest misyjność. A żeby Kościół mógł być misyjny, wierni muszą umieć tworzyć małe wspólnoty, które będą pomagały wzrastać w wierze. Nawiązał również do obchodzonego tego dnia święta Nawiedzenia NMP, które wyrasta ze święta Zwiastowania. Jak zauważył hierarcha, Maryja nie zatrzymała daru, jaki otrzymała od Boga dla siebie, ale poniosła go swojej krewnej Elżbiecie.  Niesienie innym radości płynącej z osobistego spotkania z Bogiem jest istotą nowej ewangelizacji. Na zakończenie metropolita warszawski życzył wszystkim zgromadzonym, aby radość głoszenia Ewangelii uobecniła się w życiu wszystkich kończących to studium.

Po uroczystości rektor PWTW ks. prof. Krzysztof Pawlina wręczył uczestnikom dyplomy ukończenia Szkoły Liderów Nowej Ewangelizacji i Laboratorium Nowej Ewangelizacji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Leave a Reply

Close Menu