Skip to main content
wyszukaj
Aktualności

Zaproszenie na wieczór autorski ks. Rektora prof. Krzysztofa Pawliny

By 4 kwietnia, 2022No Comments1 min read

W środę 6 kwietnia o godz. 18.00 w Auli Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi (ul. Krakowskie Przedmieście 66) odbędzie się wieczór refleksji poetyckiej, związany z ukazaniem się dwóch książek ks. Krzysztofa Pawliny, Rektora naszej uczelni.

Pierwszą z nich jest „Sezon na życie. Zamyślenia”, w której autor zaprasza czytelnika na wspólny, intymny spacer, podczas którego odsłania swoje serce, myśli, a czasem nawet duszę.

Drugą jest tomik „Podarował mi Ktoś okulary”. Zawarte w nim wiersze można smakować, odkrywając wrażliwość autora, jego czujne i uważne spojrzenie na świat, relacje, życie.

W obu pozycjach rysuje się cień Tego, który – choć wydaje się być tłem – jest centrum i sensem wszystkich refleksji i doświadczeń autora. Dzięki nienachalnej formie czytelnik ma możliwość spotkać Go osobiście i zatrzymać się w zachwycie i zadumie.

Wieczór autorski poprowadzi Marcin Styczeń. Wezmą w nim udział: ks. prof. Jerzy Szymik, Ernest Bryll, Dariusz Kowalski. Oprawę muzyczną zapewni kwartet smyczkowy pod kierownictwem Marii Sochoń-Błaszczyk.

Serdecznie zapraszamy!

Close Menu