Edukacja muzyczna – wolne miejsca na nowy kierunek!

UWAGA: Są jeszcze wolne miejsca na I rok studiów! 

Przedłużamy rekrutację do 29 września! 

Zapraszamy! 

[EDUKACJA MUZYCZNA] Akademia Katolicka w Warszawie rozpoczęła nabór na nowy kierunek studiów. Ministerstwo Edukacji i Nauki wyraziło zgodę na prowadzenia studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym: „edukacja muzyczna z muzyką kościelną”.

Proponowane zajęcia stanowią jedyne w Polsce połączenie dwóch różnych specjalności. Studia przygotują organistów do pracy w Kościele i jednocześnie dadzą im możliwość zdobycia uprawnień do nauczania muzyki w szkole. Jedna osoba połączy w sobie jakby dwa posłania: w Kościele jako muzyk kościelny, kantor, organista oraz jako nauczyciel muzyki w przedszkolu, w szkole podstawowej. – Krótko mówiąc, taka osoba będzie tworzyć kulturę – stwierdza w wywiadzie ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor AKW. – Co to daje? Ewangelizację przez kulturę. Człowiek, który emanuje zarówno wiarą, jak i kulturą, kreuje pewien świat. Świat dla dzieci, dla młodzieży. Tworzy pewnego rodzaju środowisko, w którym się ktoś inny odnajduje.

Nowy kierunek prowadzony będzie w stopniu licencjatu zawodowego. Rekrutacja rozpocznie się od 16 sierpnia b.r. Szczegóły rekrutacji oraz wymagania formalne dostępne są w zakładce: Edukacja myzyczna z muzyką kościelną. Serdecznie zapraszamy.